100 Lekë (2000)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
100 lek 2000 para.jpg
100 lek 2000 prapa.jpg

100 Lekë është monedhë e emetuar nga Banka e Shqipërisë në vitin 2000, me temë Teuta Mbretëresha Ilire.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]