Jump to content

16 tetor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ditët historike
Shtatori · Tetori · Nëntori
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

16 tetori është dita e 289-të e kalendarit gregorian (dita e 290-t në vitin e brishtë) - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 76 ditë.

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Festa dhe përvjetore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]