1766 në muzikë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Muzika klasike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Muzika klasike është lloj i kultivuar i shprehjes muzikë.Atë e praktikojnë muziktarë profesionalist të shkolluar.Gjuha shprehse qe ate e perdorin,qoft ne melodi ,ne ritem dhe ne harmoni,esht më e ndërlikuar.

Opera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.