1873

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

  • U nënshkrua marrëveshja e Aleancës së tre perandorëve edhe nga Rusia dhe Austro-Hungaria.

Lindje[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]