2005

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Viti 2005 ka 365 ditë dhe nuk është vit i brishtë.

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Katastrofa[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pa data[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre: