Aïssey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aïssey
Komunë
Vendndodhja
Aïssey is located in Franca
Aïssey
Aïssey
47°16′09″V 6°19′57″L / 47.269167°V 6.3325°L / 47.269167; 6.3325Koordinatat: 47°16′09″V 6°19′57″L / 47.269167°V 6.3325°L / 47.269167; 6.3325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Baume-les-Dames
Ndërbashkësia Pays Baumois
Kryetari Michel Barbier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.67 km2
Popullsia 162 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25360
INSEE 25009


Aïssey është një komunëFrancë. Aïssey bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe 10.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aïssey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale