ABS-CBN

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

ABS-CBN Corporation (ABS-CBN) është një konglomerat mediatik filipinas me seli në Quezon City. Ajo u themelua në 1946 si Bolinao Electronics Corporation (BEC). Kompania u formua nga bashkimi i Alto Broadcasting System (ABS) dhe Chronicle Broadcasting Network (CBN).

Kanalet televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • A2Z (në bashkëpronësi me Zoe Broadcasting Network)
 • ABS-CBN News Channel
 • Cine Mo!
 • Cinema One
 • Jeepney TV
 • Kapamilya Channel
 • Knowledge Channel
 • Metro Channel
 • Myx
 • PIE Channel (në bashkëpronësi me BEAM TV)

Ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • ANC Global
 • Cinema One Global
 • Myx Global
 • The Filipino Channel

Stacione radio[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • MOR Entertainment
 • MyxRadio
 • Radyo Patrol

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]