ALSAT

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Albanian Satellite Radio Television ose shkurt Alsat është një Radiotelevizion i shtetit shqiptar. Alsat" shikohet dhe ndegjohet nga shqiptaret e Maqedonisë, Kosovës dhe natyrisht të Shqipërisë. Studio të TV programit Alsat gjenden në Tiranë, Prishtinë dhe Shkup. Studio të programit së radios të Alsatit, Radio Alsat gjendet vetëm në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë.

Programet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Radio Alsat publikon kënge dhe lajme, ndërsa TV Alsat publikon filma dokumentar, filma historik, Talk Shows dhe lajme nga rajoni dhe nga shteti shqiptar.

Një nga Talk Shows më të njohura është ajo e Big Mama.

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja zyrtare e RadioTelevizionit te dyte,Alsat M

Tani stafi i Alsat po punon për webfaqen e re, www.albanianscreen.tv, me pamje të re dhe me emër të ri, Albanian Screen!