A History of Money and Banking in the United States

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
A History of Money and Banking in the United States: The Colonial Era to World War II
Autori Murray Rothbard
Titulli origjinal A History of Money and Banking in the United States: The Colonial Era to World War II
Shteti Shtetet e Bashkuara
Gjuha Anglisht
Subjekt(e) Histori ekonomike
Botuesi Ludwig von Mises Institute
Botimi 2002
Media tipi
Faqe 510 faqe
ISBN 0945466331
OCLC 51205107

A History of Money and Banking in the United States: The Colonial Era to World War II është një libër nga ekonomisti Murray Rothbard, i botuar në vitin 2002.[1][2]

Përmbajtja[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia e botimeve[redakto | redakto tekstin burimor]

  • A History of Money and Banking in the United States. Ludwig von Mises Institute. 30 gusht 2002. ISBN 0-945466-33-1.

Referenca dhe shënime[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]