A History of Money and Banking in the United States

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
A History of Money and Banking in the United States: The Colonial Era to World War II
AutorMurray Rothbard
Titulli origjinal'A History of Money and Banking in the United States: The Colonial Era to World War II'
ShtetiShtetet e Bashkuara
GjuhaAnglisht
TemaHistori ekonomike
ZhanriJo-fiksion
BotoiLudwig von Mises Institute
Lloji i mediasShtyp, Digjital
Faqe510 faqe
ISBNISBN 0945466331
OCLC51205107

A History of Money and Banking in the United States: The Colonial Era to World War II është një libër nga ekonomisti Murray Rothbard, i botuar në vitin 2002.[1][2]

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia e botimeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • A History of Money and Banking in the United States. Ludwig von Mises Institute. 30 gusht 2002. ISBN 0-945466-33-1.

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]