Abbéville-lès-Conflans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbéville-lès-Conflans
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Abbéville-lès-Conflans is located in Franca
Abbéville-lès-Conflans
Abbéville-lès-Conflans
49°11′55″V 5°50′43″L / 49.1986°V 5.8453°L / 49.1986; 5.8453Koordinatat: 49°11′55″V 5°50′43″L / 49.1986°V 5.8453°L / 49.1986; 5.8453
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Conflans-en-Jarnisy
Ndërbashkësia Jarnisy
Kryetari Daniel Poleggi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Lartësia 224 m (m.n.d.)
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54800
INSEE 54002


Abbéville-lès-Conflans është një komunëFrancë. Abbéville-lès-Conflans bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe prej 7.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]