Abbéville-la-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbéville-la-Rivière
Komunë
noform
Pamje nga Abbéville-la-Rivière
Stema_figura
Vendndodhja
Abbéville-la-Rivière is located in Franca
Abbéville-la-Rivière
Abbéville-la-Rivière
48°20′45″V 2°09′59″L / 48.3458°V 2.1664°L / 48.3458; 2.1664Koordinatat: 48°20′45″V 2°09′59″L / 48.3458°V 2.1664°L / 48.3458; 2.1664
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Étampes
Kantoni Méréville
Ndërbashkësia L'Étampois Sud-Essonne
Kryetari Alain Daudier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.02 km2
Popullsia 294 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91150
INSEE 91001


Abbéville-la-Rivière është një komunëFrancë. Abbéville-la-Rivière bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe prej 15.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]