Abbévillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbévillers
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Abbévillers is located in Franca
Abbévillers
Abbévillers
47°25′51″V 6°55′08″L / 47.43087°V 6.9188°L / 47.43087; 6.9188Koordinatat: 47°25′51″V 6°55′08″L / 47.43087°V 6.9188°L / 47.43087; 6.9188
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Hérimoncourt
Ndërbashkësia Balcons du Lomont
Kryetari Pierre Chatelain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.18 km2
Popullsia 1037 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25310
INSEE 25004


Abbévillers është një komunëFrancë. Abbévillers bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1037 banorë dhe sipërfaqe prej 11.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]