Abidos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abidos
Komunë
noform
Pamje nga Abidos
Stema_figura
Vendndodhja
Abidos is located in Franca
Abidos
Abidos
43°23′59″V 0°37′23″P / 43.3997°V 0.6231°P / 43.3997; -0.6231Koordinatat: 43°23′59″V 0°37′23″P / 43.3997°V 0.6231°P / 43.3997; -0.6231
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Lagor
Ndërbashkësia Lacq-Orthez
Kryetari Jean-Claude Mirassou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.06 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64150
INSEE 64003


Abidos është një komunëFrancë. Abidos bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe prej 3.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]