Abitibi-Témiscamingue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Abitibi-Témiscamingue (kthjellim).


Abitibi-Témiscamingue
Abitibi-Témiscamingue
—  rajon administrativ  —
Abitibi-Témiscamingue is located in Kanadaja
Abitibi-Témiscamingue
Abitibi-Témiscamingue
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°14′V 79°1′P / 48.233°V 79.017°P / 48.233; -79.017 (Abitibi-Témiscamingue)Koordinatat: 48°14′V 79°1′P / 48.233°V 79.017°P / 48.233; -79.017 (Abitibi-Témiscamingue)
Sipërfaqja 65.143 km2
Popullsia 150.622 banorë 2007
Dendësia 2,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 1981
Zona Kohore UTC-5
Abitibi-Témiscamingue – harta_foto
www.abitibitemiscamingue.gouv.qc.ca

Abitibi-Témiscamingue është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 65143 km² dhe popullsi 150622 banorë[1]. U themeluar në 1981.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek