Ablain-Saint-Nazaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablain-Saint-Nazaire
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Ablain-Saint-Nazaire is located in Franca
Ablain-Saint-Nazaire
Ablain-Saint-Nazaire
50°23′34″V 2°42′48″L / 50.3928°V 2.7133°L / 50.3928; 2.7133Koordinatat: 50°23′34″V 2°42′48″L / 50.3928°V 2.7133°L / 50.3928; 2.7133
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Vimy
Ndërbashkësia Lens-Liévin
Kryetari Dominique Robillart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.85 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 62001


Ablain-Saint-Nazaire është një komunëFrancë. Ablain-Saint-Nazaire bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1828 banorë dhe sipërfaqe prej 9.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]