Ableiges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ableiges
Komunë
noform
Pamje nga Ableiges
Stema_figura
Vendndodhja
Ableiges is located in Franca
Ableiges
Ableiges
49°05′28″V 1°58′55″L / 49.0911°V 1.9819°L / 49.0911; 1.9819Koordinatat: 49°05′28″V 1°58′55″L / 49.0911°V 1.9819°L / 49.0911; 1.9819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Vigny
Ndërbashkësia Vexin Centre
Kryetari Patrick Pelletier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.03 km2
Popullsia 945 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95002


Ableiges është një komunëFrancë. Ableiges bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 945 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe prej 8.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]