Aboën

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aboën
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aboën is located in Franca
Aboën
Aboën
45°24′51″V 4°07′57″L / 45.414167°V 4.1325°L / 45.414167; 4.1325Koordinatat: 45°24′51″V 4°07′57″L / 45.414167°V 4.1325°L / 45.414167; 4.1325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Montbrison
Kantoni Saint-Bonnet-le-Château
Ndërbashkësia Pays de Saint-Bonnet-le-Château
Kryetari Micheal Simand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.96 km2
Lartësia 710 m (m.n.d.)
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42380
INSEE 42001


Aboën është një komunëFrancë. Aboën bën pjesë në departamentin Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe prej 8.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aboën – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale