Abram (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abram
Komunë
Vendndodhja
Abram is located in Rumania
Abram
Abram

Koordinatat: 47°20′V 22°20′L / 47.333°V 22.333°L / 47.333; 22.333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.67 [1] km2
Popullsia 3252 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417005
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Abram, Cohani, Dijir, Iteu, Iteul Nou, Margine, Satu-Barbă, Şuiug
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Abram është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3252 banorësh dhe sipërfaqe 67.67 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Abram, Cohani, Dijir, Iteu, Iteul Nou, Margine, Satu-Barbă, Şuiug.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)