Abram (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Abram
Komunë
Vendndodhja
Abram (Rumania)
Abram
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 67.67 [1] km2
Kodi Postal 417005
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Abram, Cohani, Dijir, Iteu, Iteul Nou, Margine, Satu-Barbă, Şuiug
Demografia
Popullsia 3252 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Abram është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3252 banorësh dhe sipërfaqe 67.67 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Abram, Cohani, Dijir, Iteu, Iteul Nou, Margine, Satu-Barbă, Şuiug.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)