Abriès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abriès
Komunë
noform
Pamje nga Abriès
Vendndodhja
Abriès is located in Franca
Abriès
Abriès
44°47′46″V 6°55′40″L / 44.7961°V 6.9278°L / 44.7961; 6.9278Koordinatat: 44°47′46″V 6°55′40″L / 44.7961°V 6.9278°L / 44.7961; 6.9278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Briançon
Kantoni Aiguilles
Ndërbashkësia Queyras
Kryetari Jacques Bonnardel[1]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77 km2
Lartësia 1547 m (m.n.d.)
Popullsia 333 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5460
INSEE 5001


Abriès është një komunëFrancë. Abriès bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 333 banorë dhe sipërfaqe prej 77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "List of mayors of the Hautes-Alpes department". Prefecture of Hautes-Alpes (në anglisht). 3 qershor 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2015. Marrë më 20 mars 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]