Jump to content

Accous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Accous
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiPyrénées-Atlantiques
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Accous është një komunëFrancë. Accous bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 431 banorë dhe sipërfaqe prej 60.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Accous – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale