Achères, Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achères
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Achères is located in Franca
Achères
Achères
47°16′44″V 2°26′58″L / 47.2789°V 2.4494°L / 47.2789; 2.4494Koordinatat: 47°16′44″V 2°26′58″L / 47.2789°V 2.4494°L / 47.2789; 2.4494
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Henrichemont
Ndërbashkësia Hautes Terres en Haut Berry
Kryetari Georges Thomas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.75 km2
Lartësia 231 m (m.n.d.)
Popullsia 350 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18250
INSEE 18001


Achères është një komunëFrancë. Achères bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 350 banorë dhe sipërfaqe prej 12.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]