Achery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achery
Komunë
noform
Pamje nga Achery
Vendndodhja
Achery is located in Franca
Achery
Achery
49°41′35″V 3°23′26″L / 49.6931°V 3.3906°L / 49.6931; 3.3906Koordinatat: 49°41′35″V 3°23′26″L / 49.6931°V 3.3906°L / 49.6931; 3.3906
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni La Fère
Ndërbashkësia Villes d'Oyse
Kryetari Georges Demoulin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.9 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 587 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2800
INSEE 2002


Achery është një komunëFrancë. Achery bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 587 banorë dhe sipërfaqe prej 6.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]