Achiet-le-Petit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achiet-le-Petit
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Achiet-le-Petit is located in Franca
Achiet-le-Petit
Achiet-le-Petit
50°07′28″V 2°45′07″L / 50.1244°V 2.7519°L / 50.1244; 2.7519Koordinatat: 50°07′28″V 2°45′07″L / 50.1244°V 2.7519°L / 50.1244; 2.7519
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bapaume
Ndërbashkësia Région de Bapaume
Kryetari Daniel Lavoisier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.25 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 336 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62121
INSEE 62006


Achiet-le-Petit është një komunëFrancë. Achiet-le-Petit bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 336 banorë dhe sipërfaqe prej 7.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]