Acigné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acigné
Komunë
noform
Pamje nga Acigné
Stema_figura
Vendndodhja
Acigné is located in Franca
Acigné
Acigné
48°08′05″V 1°32′07″P / 48.1347°V 1.5353°P / 48.1347; -1.5353Koordinatat: 48°08′05″V 1°32′07″P / 48.1347°V 1.5353°P / 48.1347; -1.5353
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Rennes
Kantoni Cesson-Sévigné
Ndërbashkësia Rennes Métropole
Kryetari Olivier Dehaese
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.55 km2
Popullsia 6167 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35690
INSEE 35001


Acigné është një komunëFrancë. Acigné bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 6167 banorë dhe sipërfaqe prej 29.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Acigné – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale