Acquigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acquigny
Komunë
noform
Pamje nga Acquigny
Stema_figura
Vendndodhja
Acquigny is located in Franca
Acquigny
Acquigny
49°10′26″V 1°10′44″L / 49.174°V 1.179°L / 49.174; 1.179Koordinatat: 49°10′26″V 1°10′44″L / 49.174°V 1.179°L / 49.174; 1.179
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Louviers-Sud
Ndërbashkësia Seine-Eure
Kryetari Michèle Lescène
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.83 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 1611 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27400
INSEE 27003


Acquigny është një komunëFrancë. Acquigny bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1611 banorë dhe sipërfaqe prej 17.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]