Acquin-Westbécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acquin-Westbécourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Acquin-Westbécourt is located in Franca
Acquin-Westbécourt
Acquin-Westbécourt
50°43′41″V 2°05′24″L / 50.7281°V 2.09°L / 50.7281; 2.09Koordinatat: 50°43′41″V 2°05′24″L / 50.7281°V 2.09°L / 50.7281; 2.09
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Lumbres
Ndërbashkësia Pays de Lumbres
Kryetari Hubert Maillot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.29 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 678 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62380
INSEE 62008


Acquin-Westbécourt është një komunëFrancë. Acquin-Westbécourt bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 678 banorë dhe sipërfaqe prej 14.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]