Acton Vale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Acton Vale (kthjellim).


Acton Vale
—  qytet  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°38′53″V 72°33′52″P / 45.648056°V 72.564444°P / 45.648056; -72.564444 (Acton Vale)Koordinatat: 45°38′53″V 72°33′52″P / 45.648056°V 72.564444°P / 45.648056; -72.564444 (Acton Vale)
Sipërfaqja 90,96 km2
Popullsia 7.797 banorë 2006
Dendësia 85,72 banorë/km2
Acton Vale is located in Kanadaja
Acton Vale
Acton Vale
www.ville.actonvale.qc.ca/

Acton Vale është një qytetprovincën Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 90.96 km² dhe popullsi 7797 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek