Adilen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Adilen shumës nga lat. Aedile për përfaqësueset zyrtarë që në Romën antike përfaqësonin entet e rendit, tregut, zakonit dhe Shëndetësisë.