Admir Ćatović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Admir Ćatović
Admir Catovic.JPG
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAdmir Ćatović
Datëlindja5 shtator 1987
VendlindjaGacko, Bosnja dhe Hercegovina
Gjatësia1.78 m (5 ft 10 in)[1]
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
Degerfors IF
Karriera rinore
1996–1997Vasalunds IF
1997–1998Råsunda IS
1999–2005AIK Fotboll
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2005–2006AIK Fotboll(1)
2006–2010FC Väsby United76(23)
2009Syrianska FC (huazim)2(0)
2010–2011AIK Fotboll23(1)
2012–2013Assyriska FF48(12)
2014Kuopion Palloseura31(6)
2015Vaasan Palloseura11(1)
2015–2016FC Fredericia9(1)
2016Al-Muharraq SC
2016–Degerfors IF0(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Admir Ćatović (lindi më 5 shtator 1987) është futbollistë suedezo-boshnjak i cili luan në skuadrën Degerfors IF si sulmues.

Gjatë sezonit 2014, ai luajti për skuadrën finlandeze Kuopion Palloseura.[2] Më 28 korrik 2015, ai nënshkroi një kontratë për skuadrën daneze FC Fredericia.[3] Më 2016, ai u largua nga skuadra pasi që kontrata e tij ka skaduar.[4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Playerhisty Profile
  2. ^ "Archived copy" (në suedisht). Arkivuar nga origjinali më 2 gusht 2014. Marrë më 23 dhjetor 2016.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  3. ^ "FC Fredericia henter ny offensivspiller" (në suedisht). FC Fredericia. 28 korrik 2015. Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 23 dhjetor 2016.
  4. ^ "FCF OG CATOVIC GÅR HVER TIL SIT" (në suedisht). FC Fredericia. 6 dhjetor 2015. Arkivuar nga origjinali më 24 dhjetor 2015. Marrë më 23 dhjetor 2016.