Aeroporti i Batllavës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Aeroporti i Batllavës (Serbisht: Аеродром Батлава) është ish-aeroporti ushtarak në fshatin e Dumoshit afër Liqenit të Batllavës. Kur aeroporti ishte aeroport ushtarak u përdorë nga ushtria ushtarake jugosllave dhe forcat ajrore. Ky aeroport u dëmtua në vitin 1999 nga Bombardimi i Jugosllavisë nga NATO-ja.