Agdash (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Agdash (kthjellim)


Agdash
Ağdaş
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Agdash
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.050 km2
Popullsia 100.600 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 95,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Agdash – harta_foto

Agdash (Gjuha azere: Ağdaş) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 100600 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1050 km².[1] Agdash është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 2012-12-05. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)