Agen-d'Aveyron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agen-d'Aveyron
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agen-d'Aveyron is located in Franca
Agen-d'Aveyron
Agen-d'Aveyron
44°21′28″V 2°40′48″L / 44.3578°V 2.68°L / 44.3578; 2.68Koordinatat: 44°21′28″V 2°40′48″L / 44.3578°V 2.68°L / 44.3578; 2.68
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Pont-de-Salars
Ndërbashkësia Pays de Salars
Kryetari Laurent de Vedelly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.35 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 1054 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12630
INSEE 12001


Agen-d'Aveyron është një komunëFrancë. Agen-d'Aveyron bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1054 banorë dhe sipërfaqe prej 22.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]