Agenvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agenvillers
Komunë
Vendndodhja
Agenvillers is located in Franca
Agenvillers
Agenvillers
50°10′45″V 1°55′13″L / 50.1792°V 1.9203°L / 50.1792; 1.9203Koordinatat: 50°10′45″V 1°55′13″L / 50.1792°V 1.9203°L / 50.1792; 1.9203
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Nouvion
Ndërbashkësia Nouvion-en-Ponthieu
Kryetari Hervé Bridoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.98 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 193 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80150
INSEE 80006


Agenvillers është një komunëFrancë. Agenvillers bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe prej 5.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]