Ageville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ageville
Komunë
noform
Pamje nga Ageville
Vendndodhja
Ageville is located in Franca
Ageville
Ageville
48°06′38″V 5°21′23″L / 48.1106°V 5.3564°L / 48.1106; 5.3564Koordinatat: 48°06′38″V 5°21′23″L / 48.1106°V 5.3564°L / 48.1106; 5.3564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Chaumont
Kantoni Nogent
Ndërbashkësia Le Bassin Nogentais
Kryetari Christian Després
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.55 km2
Lartësia 395 m (m.n.d.)
Popullsia 307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52340
INSEE 52001


Ageville është një komunëFrancë. Ageville bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 307 banorë dhe sipërfaqe prej 19.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]