Agjensia Investigative "Stop Krimit"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Agjensia Investigative "Stop Krimit" operon prej vitesh ne Shqiperi, me Drejtor Ekzekutiv z. Fatmir Sena. Kjo agjensi ka ne fokus ndihmen e familjeve te varfera po ashtu luften ndaj droges, korrupsionit dhe prostitucionit. Ka rreth 400 anetare ne te gjithe shqiperine qe kontribuojne per te. Titulli i “Ekselencës Njerëzore” për Fatmir Senën.

Misioni Diplomatik i Paqes dhe Prosperitetit Social, i themelur në Shqipëri që prej vitit 2002 nga z. Shefki Hysa, dekoroi sot z.Fatmir Sena me titullin “Ekselenca Njerëzore” për kontributin e dhënë në ndihmë të familjeve në nevojë dhe vendosjes së paqes dhe stabilitetit në shoqëri. Agjensia Investigative “Stop Krimit” sipas z. Shefki hysa, Drejtor i Misionit Diplomatik i Paqes dhe Prosperitetit për Shqipërinë, është një agjensi e tipit të ri në Ballkan. “Ka risi paqen dhe humanitetin. Është vlerë e shtuar” tha z,Hysa në fillim të ceremomnisë. Pas tij e mori fjalën Dr. Mandu Krishan i cili është një misionar që punon për paqen dhe stabilitetin në botë. Sipas z.Hysa , Dr Mandu vjen rrallë në Shqipëri por për nder të kësaj Agjensie dhe punës së saj, ai nuk refuzoj të ishte në këtë ceremoni. Dr Mandu në fjalën e tij përshëndetësei i mëshoji fort rëndësisë së paqes, ai përmendi personalitete të shquara shquiptare e midis tyre edge Nënë Teresën. Dr .Mandu tha “Faleminderit zotit që na ka krijuar, pavarësisht përkatësisë fetare, pavarësisht se në pamje ndryshojmë ne sëbrendëshmi jemi njësoj” . Ai u shpreh se ishte I lumtur që ndodhej në këtë ceremony dhe se fryma globale e paqes po rritej aq shumë. Ai falenderoj z, Shefki Hysa për punën që bën në misionin e paqes, duke theksuar se ky Mision Diplomatik, bën rreth 300 mijë persona misionar të paqes në vit. Dr. Mandu thotë se është kënaqësi që të bashkëpunosh me Agjensinë Investigative “Stop Krimit” dhe z. Fatmir Sena. Z. Sena mori titullin “Ekselenca Njerëzore”, çmim I cili sipas Dr.Mandu u jepet presidentëve. Ai u shpreh se ndihej I kënaqur që e ka miratuar këtë çmim për z.Sena në Nju York, ku kanë votuar 77 misionar nga 77 vende të ndryshme të botës. Ai theksoji se pas këtij çmimi, “Agjensia Investigative Stop Krimi”, nuk do jetë më një agjensi kombëtare por Ndërkombëtare. Shefki Hysa mbështeti Dr.Mandu , duke thënë se Z.Sena do jetë edhe Misionar I Paqes që do përfaqësojë Shqipërin, sipas tij këtë titull e marrin njerëz që sakrifikojnë, dhe I tillë është z.Sena. I emocionuar për të gjith nderin e bërë z.Fatmir falenderoji të pranishmit . “ Faleminderit pjesmarrësve, faleminderit Misionit Diplomatik për Paqen dhe Prosperitetin, do përpiqem të punoj më fortë për popullin Shqiptar” kështu e mbylli fjalën e tij Drejtori Ekzekutiv I Agjensisë Stop Krimi, z.Fatmir Sena. Agjensia Investigative Stop Krimi dha disa çertefikata të pranishmëve të cilët kanë kontribuar në mbarëvajtjen e saj për vite me radhë. Përveç tyre nderoi edhe zotin Shefki Hysa e Mandu Krishan me nga një çertefikatë mirënjohje.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://stopkrimit.al/blog/home-post-grid-2/[lidhje e thyer] https://tiranatoday.com/kater-vite-agjencia-stop-krimit-kontribut-per-shtetin-dhe-demokracine/ http://www.tvbulqiza.al/familja-gjeka-ndihmohet-nga-agjensia-investigative-stop-krimit/ http://gotanews.tv/stop-krimi-agjensia-investigative-ndihmon-me-mijera-njerez-ne-nevoje/ http://www.balkanweb.com/site/pas-apelit-ne-news-24-agjensia-stop-krimit-dhuron-ushqime-dhe-veshje-per-familjen-lama/

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]