Agonac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agonac
Komunë
noform
Pamje nga Agonac
Vendndodhja
Agonac is located in Franca
Agonac
Agonac
45°17′36″V 0°45′03″L / 45.2933°V 0.7508°L / 45.2933; 0.7508Koordinatat: 45°17′36″V 0°45′03″L / 45.2933°V 0.7508°L / 45.2933; 0.7508
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Brantôme
Ndërbashkësia Le Grand Périgueux
Kryetari Jean-Claude Brouillaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.22 km2
Popullsia 1625 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24460
INSEE 24002


Agonac është një komunëFrancë. Agonac bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1625 banorë dhe sipërfaqe prej 37.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agonac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale