Agost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agost
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agost is located in Spanjë
Agost
Agost

Koordinatat: 38°26′21″V 0°38′22″P / 38.43917°V 0.63944°P / 38.43917; -0.63944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Campo de Alicante
Kryetari i Bashkisë Antonio Pérez González (2007)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.64 km2
Lartësia 376 m (m.n.d.)
Popullsia 4813 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Agoster(a)
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 26′ 21″ Veri

0° 38′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.agost.es


Agost është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Alicante, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Agost ka 4813 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]