Agramunt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agramunt
Komunë
noform
Vendndodhja
Agramunt is located in Spanjë
Agramunt
Agramunt

Koordinatat: 41°47′V 1°6′L / 41.783°V 1.100°L / 41.783; 1.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Kryetari i Bashkisë Bernat Solé i Barril
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 79.6[1] km2
Lartësia 337 m (m.n.d.)
Popullsia 5,515[2] banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Agramuntí, agramuntina
Zona Kohore UTC+1


Agramunt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Agramunt ka 5434 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 79.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]