Agrimonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Agrimonia
-
Agrimonia eupatoria
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Rosaceae
Grupi: Agrimonia
Antarët

Shiko Lista

Agrimona është një grup e familjes Rosaceae. Ky grup përbëhet nga disa antarë. Agrimona është bimë mjekësore.

Lista e antarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Agrimonia eupatoria - Rrodhëza - kallar, podiqja e egër, bar i agrimonës, kallarja, rodhëz
  • Agrimonia pilosa
  • Agrimonia procera
  • Agrimonia japonica

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rosoideae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale