Agron Mali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agron Mali
U lind27 Shkurt 1990(1990-02-27)
KombësiaShqiptar
PunësimiAktor
TitulliAgron Mali - Actor
Faqja në rrjetwww.gonisago.com

Agron Mali është aktor shqiptar. Ai është i njohur për rolin e tij në filmin Dashuria S'mjafton.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Agron Mali lindi më 27 shkurt të vitit 1990, në Tiranë është biri i Nazmi dhe Nazmie Malit.Goni pasionin e tij për aktrim në moshë të re. Plot ambicie, ai ka qenë duke ndjekur qëllimin e tij, përkushtimin kohën dhe energjitë për temat e filmit dhe aktrimit.

Goni në vitin 2016 i është dhënë mundësia për të luajtur në filmin e parë Dashuria S'mjafton dhe që nga ajo ditë nuk u ndal për të shprehur pasionin e tij në aktrim.Ai u be pjesë e shumë audicioneve te huaja falë platformës së internetit ku fitoi shumicën e roleve te tij si figurant apo role kryesore.


Goni eshte pjesë e Shoqatës Artistike "Ferdinand Deda" ku aktualisht vazhdon formimin e tij për të qenë një aktor duke marrë mësime art orator, në mënyrë për të përmirësuar më tej aftësitë e tij dhe për t'u përgatitur për projekte të reja ndërkombëtare të filmit në vitet e ardhëshme.


Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2018 Dashuria S'mjafton Erion
2016 Il Paradiso Nero Stuns

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Agron Mali at IMDb OFFICIAL WEBSITE Arkivuar 12 gusht 2020 tek Wayback Machine GazetaShqiptare Gazeta Telegraf GazetaExpress Arkivuar 20 gusht 2019 tek Wayback Machine Ikub Arkivuar 20 gusht 2019 tek Wayback Machine

  1. ^ https://www.imdb.com/title/tt10556516