Agsu (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Agsu (kthjellim)


Agsu
Ağsu
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Daglig-Shirvan
Kryeqëndra Agsu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.020 km2
Popullsia 72.100 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 70,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Agsu (Gjuha azere: Ağsu) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Daglig-Shirvan në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 72100 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1020 km².[1] Agsu është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". World Gazetteer.com. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2012-12-05. Marrë më 3 qershor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)