Agudelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agudelle
Komunë
noform
Pamje nga Agudelle
Vendndodhja
Agudelle is located in Franca
Agudelle
Agudelle
45°23′04″V 0°28′19″P / 45.3844°V 0.4719°P / 45.3844; -0.4719Koordinatat: 45°23′04″V 0°28′19″P / 45.3844°V 0.4719°P / 45.3844; -0.4719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Jonzac
Kantoni Jonzac
Ndërbashkësia Haute-Saintonge
Kryetari Roland Arrivé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.36 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 108 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17500
INSEE 17002


Agudelle është një komunëFrancë. Agudelle bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe prej 5.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]