Aguessac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aguessac
Komunë
noform
Pamje nga Aguessac
Vendndodhja
Aguessac is located in Franca
Aguessac
Aguessac
44°09′27″V 3°05′57″L / 44.1575°V 3.0992°L / 44.1575; 3.0992Koordinatat: 44°09′27″V 3°05′57″L / 44.1575°V 3.0992°L / 44.1575; 3.0992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Millau
Kantoni Millau-Est
Ndërbashkësia Millau Grands Causses
Kryetari Aimé Heral
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.64 km2
Lartësia 372 m (m.n.d.)
Popullsia 860 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12520
INSEE 12002


Aguessac është një komunëFrancë. Aguessac bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 860 banorë dhe sipërfaqe prej 17.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]