Agullana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agullana
Komunë
Vendndodhja
Agullana is located in Spanjë
Agullana
Agullana

Koordinatat: 42°24′V 2°51′L / 42.400°V 2.850°L / 42.400; 2.850

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.7 [1] km2
Popullsia 826 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Agullana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]