Ahun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahun
Komunë
noform
Pamje nga Ahun
Stema_figura
Vendndodhja
Ahun is located in Franca
Ahun
Ahun
46°05′14″V 2°02′45″L / 46.0872°V 2.0458°L / 46.0872; 2.0458Koordinatat: 46°05′14″V 2°02′45″L / 46.0872°V 2.0458°L / 46.0872; 2.0458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni Ahun
Ndërbashkësia Pays Creuse-Thaurion-Gartempe
Kryetari Patrick Pacaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.74 km2
Lartësia 449 m (m.n.d.)
Popullsia 1568 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23150
INSEE 23001


Ahun është një komunëFrancë. Ahun bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1568 banorë dhe sipërfaqe prej 33.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ahun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale