Aibes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aibes
Komunë
noform
Pamje nga Aibes
Stema_figura
Vendndodhja
Aibes is located in Franca
Aibes
Aibes
50°14′14″V 4°05′38″L / 50.2372°V 4.0939°L / 50.2372; 4.0939Koordinatat: 50°14′14″V 4°05′38″L / 50.2372°V 4.0939°L / 50.2372; 4.0939
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Solre-le-Château
Ndërbashkësia Nord-Est Avesnois
Kryetari Patrick Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.23 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 354 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59149
INSEE 59003


Aibes është një komunëFrancë. Aibes bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 354 banorë dhe sipërfaqe prej 9.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aibes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale