Aida Kërçuku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Aida Kërçuku është një oficere shqiptare. Ajo punon si Komandante e Togës, në misionet paqëruajtëse në Afganistan. Ka që tre vjet që kur Shqipëria u anëtarësua në NATO. Gjitashtu, ajo punon edhe si mbështetëse kapitene dhe është oficere në Spitalin Ushtarak, në Tiranë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]