Aiglepierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiglepierre
Komunë
Vendndodhja
Aiglepierre is located in Franca
Aiglepierre
Aiglepierre
46°57′11″V 5°49′11″L / 46.9531°V 5.8197°L / 46.9531; 5.8197Koordinatat: 46°57′11″V 5°49′11″L / 46.9531°V 5.8197°L / 46.9531; 5.8197
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Salins-les-Bains
Kryetari Guy David
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.97 km2
Popullsia 413 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39110
INSEE 39006


Aiglepierre është një komunëFrancë. Aiglepierre bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 413 banorë dhe sipërfaqe prej 6.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]