Aigné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigné
Qytet
Vendndodhja
Aigné is located in Franca
Aigné
Aigné
48°04′05″V 0°07′12″L / 48.0681°V 0.12°L / 48.0681; 0.12Koordinatat: 48°04′05″V 0°07′12″L / 48.0681°V 0.12°L / 48.0681; 0.12
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Le Mans
Kantoni Le Mans-Nord-Ouest
Ndërbashkësia Communauté de communes de l'Antonnière
Kryetari Michel Gagnebien
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.59 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 72001


Aigné është një komunëFrancë. Aigné bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1525 banorë (regjistrimi 2006)[1] dhe sipërfaqe prej 12.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aigné – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale