Aignay-le-Duc

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Aignay-le-Duc
Komunë
noform
Pamje nga Aignay-le-Duc
Stema_figura
Vendndodhja
Aignay-le-Duc is located in Franca
Aignay-le-Duc
Aignay-le-Duc
47°39′59″V 4°44′08″L / 47.6664°V 4.7356°L / 47.6664; 4.7356Koordinatat: 47°39′59″V 4°44′08″L / 47.6664°V 4.7356°L / 47.6664; 4.7356
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Aignay-le-Duc
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Frédéric Bourdenet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.86 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 335 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21510
INSEE 21004


Aignay-le-Duc është një komunëFrancë. Aignay-le-Duc bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 335 banorë dhe sipërfaqe prej 24.86 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]